100% looduslik, ei sisalda sünteetilisi aineid! Taruvaigusalv on taruvaigutinktuur segatuna oliiviõli ja mesilasvahaga. Sobib kasutamiseks nahavigastuste hooldusel. Salvi nimikomponent, taruvaigutinktuur, on tuntud oma antiseptiliste omaduste poolest. Oliivõli pehmendab nahka ja haava vähendades niimoodi haavapingeid.

KUIDAS KASUTADA

  • Välispidine. Salvi hõõruda probleemsele nahaosale vastavalt vajadusele umbes 2-3 korda päeva

Taruvaik

Propolis

Taruvaik on tähelepanuväärne looduslik aine, mis on mesilaste poolt kogutud taimedelt ja puudelt. Mesilased toodavad taruvaiku eesmärgil, et kaitsta oma taru saastumise ja haiguste eest. Taruvaik koosneb taimsetest valkudest ja palsamitest (50–55%), vahast (30–40%), eeterlikest õlidest (8–10%) ja õietolmust (5–10%), ehk taruvaik koosneb vahast, vaigust, rasv- ja aminohapetest.

Raviotstarbel hakati taruvaiku kasutama juba vanas Egiptuses, seejärel ka muistse Kreeka ja Rooma aladel. Keskaja Euroopas olid mesi ja taruvaik kasutusel külmetushaiguste, mädaste nahakahjustuste, liigesepõletiku ja teiste haiguste raviks. Alternatiivses ravimeditsiinis kasutatakse taruvaiku aktiivselt ka tänapäeval.

Taruvaiku on teadlaste poolt kirjeldatud kui antibakteriaalse, viirusevastase, seentevastase, põletikuvastase ja isegi vähivastase ning immuunsüsteemi tugevdava mõjuga. Uuringud on näidanud, et kuna taruvaik sisaldab palju flavanoide, siis kasutatakse seda haavainfektsioonide alternatiivravis. Mitmed teaduslikud allikad on dokumenteeritud taruvaigu võimet võidelda ülemiste hingamisteede infektsioonidega.

Taruvaik koosneb kõrgtaseme B-vitamiini kompleksist ja märkimisväärsetes kogustes C-vitamiinist, E ja beetakaroteenist. Inimesed, kes on allergilised mesilaste suhtes peaksid kasutama taruvaiku ettevaatlikult ja konsulteerima enne tarvitamist allergoloogiga.

Allikas: https://tervix.ee/loodusandide-kasulikkusest/taruvaik/