Pendeldamiseks nimetatakse radiesteesia valdkonnas peenmateriaalsete-energeetiliste aistingute väljendamist käes hoitava pendli, s.t painduva ühenduse (niidi, nööri, keti vms) abil, mille külge on kinnitatud raskuseks mingi ese. Pendeldamine toimib, kuna teie kehal on kõrge tundlikkusega meeled, mis võtavad peenmateriaalsel tasandil pidevalt vastu palju teavet, mida saab teie alateadvusesse edasi juhtida ja lihaskonna peente, instinktiivsete reaktsioonide abil pendli võnkumisena teadvusele edastada. Niisiis, kõige toredam ei olegi – küll aga on kõige muljetavaldavam – pendli võnkumine teie käes, vaid hoopis teie keha, mis tajub paljusid peenenergeetilisi võnkeid ja kutsub esile mitmesuguseid reaktsioone lihaskonnas. Ehk tekib teil nüüd küsimus, milleks üldse pendel vajalik on, äkki saaks ka ilma selleta. Täiesti õige – saab ka ilma pendlita! Kuid selleks on vaja sügavaid teadmisi, head väljaõpet ja palju harjutamist. Pendlist võib saada teile hea saatja avastusretkel peenmateriaalse energia maailma ja tark nõuandja igapäevaprobleemide lahendamisel.

Põhimõtteliselt peaks hea pendel vastama viiele kriteeriumile:1. Vaja on painduvat ühendust (niit, peenike metallkett)
2. Painduva ühenduse otsa tuleb riputada sümmeetriliselt pöörlev pendlikeha, mille teravik on allapoole suunatud, et saaks võimalikult täpselt töötada, eriti siis, kui kasutatakse pendlikaarte.
3. Painduv ühendus peab olema kinnitatud pendlikeha ülemise otsa keskpunkti, et pendel saaks vabalt võnkuma hakata.
4. Pendlikeha peaks kaaluma 10-40 grammi. Mida kergem see on, seda paremini reageerib, kuid on samal ajal võnkumises seda ebastabiilsem ning seoses sellega on pendli liikumist siis raskem tõlgendada.
5. Pendel peaks teile meeldima, s.t selle vaatamine ja käsitsemine peaks teile rõõmu valmistama.Kuidas pendlit valida?Pendlit tuleks hoida paremas käes (isegi kui olete sünnist peale vasakukäeline) nii, et teie sõrmepadjakeste kaugus pendlikehast oleks ca 8 cm. Pendel võetakse pöidla ja nimetissõrme vahele nii, et ta ripuks vabalt nööri otsas.
Töö aluseks pendliga on kaks teineteisele vastandlikku vastust, mille pendel peab oma liikumisega andma – “jah” või “ei”. Kõigepealt küsitakse vastuse “jah” kohta ja registreeritakse pendli vastav liikumine. Seejärel tehakse seda sama “ei” kohta. Seejuures võib pendli liikumine olla erinev – ringikujuline või piki sirget -, kõik sõltub inimesest. Pärast vastuste saamist küsimustele “jah” ja “ei” tuleb välja selgitada, kas pendli vastavad liikumised ilmnevad ka kordusküsitlemisel ja kui see on nii, pole neid küsimusi enam vaja esitada. Pärast seda võib küsida: “Kas sa sobid mulle?” Kui vastus on jaatav, on pendli valik sellega otsustatud.https://www.loitsukeller.ee/pendli-valimisest-ja-kasutamisest/