Poolvääriskivide tervendav mõju

//Poolvääriskivide tervendav mõju

KRISTALLID – poolvääriskivid on meie Universumi imeline kingitus inimkonnale. Kristalle on inimkond kasutanud juba iidsetel aegadel suhtlusvahenditena kui ka teraapiliste omaduste pärast, kuna neisse on talletunud kogu Universumi tarkus, jõud ja vägi. Kristallid on imelised tervendajad, nad tõstavad  inimese vibratsioonitaset, aidates taastada keha isetervenemise võimet, tekitamata mingisuguseid kõrvalmõjusid. Seetõttu on üha enam kogumas populaarsust kristallide kandmine nii ehetena kui ka kodudes  energiaid puhastavate dekoratiivsete sisustuselementidena.

Kristallide valimisel on parim viis lasta juhatada end oma intuitsioonil, milline kristall kõnetab, see on valmis tulema teid tervendama.

6-semi-precious-gem-700x325

Poolvääriskive on juba ammustest aegadest nende tähelepanu väärsete ja ebatavaliste omaduste ning esteetiliste iseärasuste tõttu kasutatud kultusekividena. Poolvääriskivide füüsikalised omadused määrasid ära nende raviotstarbe – elektrijuhtivus oli energia edasiandmiseks (kvarts, turmaliin), magnetilised omadused reumaatiliste haiguste ravimiseks. Tänapäeval püütakse kõige sagedamini leida kooskõla poolvääriskivi ja tema omaniku sünnikuu vahel , väites, et igal kuul on oma õnnekivi. Selle uskumuse juured ulatuvad astroloogia valdkonda.
Kui poolvääriskivide üleloomulikku jõudu ei usuta, ei ole sellel ka tähtsust. Leidnud endale kivi, mille välimus (kuju, värvus) teid köidab, siis veendute, et teil tekib selle kiviga omalaadne suhe. Te hoiate seda enda ligi, puudutate ja tunnete, kuidas kivi teile jõudu annab. Te saate kivilt energiat, psüühilist tuge. Hea hingeline seisund ja usk on kõigi haiguste ja piinade parimateks ravivahenditeks.

Viide: http://www.loitsukeller.ee/kivid.htm

kvarts-768x512MÄEKRISTALL ehk kvarts

Kvarts on planeedi kõige võimsam ravitseja ja energiat võimendav kivi tänu oma unikaalsele kristallvormile. Kui akupunktuurinõelad katta kvartsiga, suureneb nende tõhusus 10 %.
Kvartskristalli käes hoidmine muudab Teie biomagnetvälja kaks korda tugevamaks, soodustades lihaste kontrollimist ja kaitseb kiirguse eest. Tõhus abiline tehnikat täis töölauale.
Kristall töötab vibratsioonide tasandil, viies energia kõige täiuslikumasse olekusse.
Puhastab ja võimendab elundite tööd , samuti hinge, sügavuti. Vaimsel tasandil tõstab kristall energia kõrgeima võimaliku tasandini. Aidatetes keskenduda on ta hea mälu lahti muukija.
Kvarts on meisterravitseja ja teda võib kasutada iga haigusseisundi puhul. Stimuleerides immuunsüsteemi viib ta keha tasakaalu. Autosse paigutatud kvartsipüramiid on hea abiline pikkadel sõitude, aidates olla ergas ja tähelepanelik. Kvartsivarras taskus aitab jooksvalt tagasi tõrjuda negatiivse.Lapikuks lihvitud kvarts on massööridele väga tõhus abiline. Kvarts ehk mäekristall peaks sobima iga inimesega, andes energiat ja sära silmadesse.

türkiisTÜRKIIS

Türkiis püha kaitsev ja puhastav kivi. Aitab häälestuda vaimsele, ennast teostada, väljendada tundeid ja loovust. Hajutab neg.energiat. Tugevdab keha meridiaane ja energiavälja, harmoniseerib kõiki chakraid. Vabastab vanadest piirangutest ja aegunud lubadustest. Abiks meditatsioonis. Ravib silmi, magu, kurnatust, depressioone, paanikahooge, tugevdab immuunsüsteemi, taastab kudesid. Põletikuvastane, leevendab krampe ja valu. Kaitseb keskkonna saaste eest. TIIBETI TÜRKIIS– roheline – aitab leida allasurutud enese-väljenduse põhjused ja vabaneda kurguchakra blokeeringutest. Enamus praegu türkiisi nime all müüdavatest kividest on tegelikult värvitud hauliidid või magnesiidid.

magnesiteMAGNESIIT

Magnesiit avab südamechakra, aitab armastada tingimusteta ise-ennast ja teisi, vähendades sellega ego mõju. Aitab ära tunda enesepetmise igasugusel kujul, toob piirangud alateadvusest esile. Rahustab emotsioone, lahustab hirme. Hea rasketes suhetes – laseb armastusel lihtsalt voolata ja teha oma töö, ootamata teise muutumist ja samas hoides puutumatuna teise probleemidest. Soodustab megneesiumi imendumist kehas, eemaldab mürke, kiirendab ainevahetust, vähendab kolesterooli ja südamehaiguste põhjusi. Leevendab peavalusid, eriti migreene. Lõdvestab lihaseid, aitab ära hoida krampe. Tugevdab luid ja hambaid.

moonstoneKUUKIVI

Kuukivi on tugevalt seotud Kuuga, emotsioonidega, intuitsiooniga ja naiseliku olemusega. Emotsioonaalsel tasandil võimas rahustaja ja tervendaja. Toob välja alateadvuses oleva, suurendab psüühilisi võimeid ja selgeltnägemist. Annab helgeid unenägusid. Päikekepõimikul rahustab stressi. Mõjutab tugevalt ka 2.chakrat ja pea chakraid.Tasakaalustab hormonaalsüsteemi, toetab viljastumist, sünnitust ja imetamist. Seotud käbinäärmega.

ametüst-768x470AMETÜST

Ametüst on erakordselt võimas ja kaitsev kivi kõrge vaimse vibratsiooniga. See kaitseb psüühiliste rünnete eest, muutes ründe energia armastuseks. Loodusliku rahustina blokeerib ametüst geopaatilist stressi ja negatiivseid keskkonnaenergiaid. Selle rahulikkus edendab kõrgemaid teadvuselolekuid ja meditatsiooni. Ametüstil on tugev tervistav ja puhastav vägi ja see tõstab vaimset teadlikkust. Sel kivil on kainestav mõju ülemääraste hirmude ning füüsiliste kirgede puhul, sest toetab mõõdukust. See saab jagu igat sorti sõltuvustest ja blokkidest. Ametüst on erakordselt kasulik meelele, rahustades või stimuleerides vastavalt vajadusele. Kui te mediteerite, juhib kivi te mõtted maapealsetelt asjadelt rahu ja sügavama mõistmise juurde. Mentaalselt aitab see teil tunda end terviklikumana, koondunumana ja oma võimete kontrollijana. See soodustab uute ideede omaksvõtmist. Ametüst kergendab otsuste langetamist, kaasates terve mõistuse ja vaimse taipamise ning rakendades otsused ja taipamise praktikasse. Mentaalselt see rahustab ning aitab kanda närvisignaale läbi aju. Sellest on kasu, kui unetus on tingitud ülemäära aktiivsest meelest, ja see kaitseb korduvate halbade unenägude eest.

roosa-kvarts-768x733ROOSA KVARTS

Roosa kvarts on kõige tähtsam südame ja südametšakra kivi, õpetades armastuse tõelist olemust.
Ta puhastab ja avab südame, tuues kaasa sügava sisemise tervenemise ja enesearmastuse.
Kui me ei armasta ise ennast, siis ei oska seda ka teised teha…
Kui Te soovite armastust ligi tõmmata, siis ikka ja jälle pöörduge roosa kvartsi poole:). Kandke taskus, ehtena, pange koju suhtenurka või padja alla. Armastus tulemata ei jää!
Olemasolevates suhetes taastab roosa kvarts usalduse ja harmoonia, julgustades tingimatut ja isetut armastust. On suurepärane empaatiavõime taastaja, tugevdab tundlikkust ja abistab, kui peate muutustega leppima. Keskea kriisi puhul on roosa kvarts hea abiline. Olles hea ravitseja, aitab vabaks lasta südamevalu ja sisse kinni jäänud emotsioonid. Kui Te pole kunagi armastust tunda saanud, avab roosa kvarts Teie südame nii, et muutute armastusele vastuvõtlikuks.
Roosa kvarts õpetab enesele andestama, enesega leppima ja ennast usaldama. Roosa kvarts tugevdab südant ja vereringet, tervendab neere ja leevendab peapööritust. Suurendades fertiilsust ja parandades jumet annab ta head eeldused suurepäraseks armueluks.

karneoolKARNEOOL

Küpsust ja sensuaalset ilu sümboliseeriv karneool sobib inimesele, kes tahab oma hinge sisemisi väärtusi ka teistega jagada. Ta annab optimismi, suurendab vastupidavust ja sallivust. Tal on soojendav ja rahustav toime. Karneool suurendab eneseusaldust, annab julgust oma sisehäält usaldada. Aitab äratada seksuaalset iha ja soodustab seksuaalsete soovide väljendamist. Karneool soodustab organismist mürkainete väljaviimist, puhastab maksa, neerusid ja põit. Alandab vererõhku, ergutab vereloomet ja puhastab verd. Leevendab igemevaevusi, astmaatilisi ja reumaatilisi vaevusi, menstruatsioonivaevusi. Tasakaalustab hormoone ja aitab säilitada naha nooruslikkust.

 

Jadeiit

Jadeiit võib olla rohekasvalge, roheline, smaragdroheline, hall, harva punakas, pruun, violetne kaltsium-magneesium-silikaat, mille värviandvateks koostisosadeks on raud ja kroom.

Hiinlased nimetasid jadeiiti yü ning ta sümboliseeris viit voorust: mõõdukust, õiglust, tarkust, kaastunnet ja vaprust. Neoliitikumis valmistati jadeiidist erinevaid tööriistu, Hiinas aga kultusesemeid. Seal oli ta riigivõimu sümbol. Jadeiidil oli siis suurem väärtus kui kullal. Jadeiiti tundsid ka asteegid ja maiad. Ta kaitses neeruhaiguste eest ja ravis neist. Jadeiitamuletid hoidsid ära õnnetust.

Sarnased mineraalid on nefriit, amasoniit, aventuriin, serpentiin.

Jadeiidi  rahustavad võnkumised mõjuvad tasakaalustavalt kogu inimese organismile. Kosu­tab neere, südant, vereringet (tasakaalustab arteriaalset vererõhku, mis alandab tundlik­kust ilmamuutuste suhtes), ja närvisüsteemi. Mõjub soodsalt rasestumisele, kui see on psüühiliste blokkide tõttu pärsitud. Jadeiit kosutab kogu organismi immuun­süsteemi, ergutab ainevahetust ja tõhustab soolte talitlust. Leevendab neerudega seotud haigusi (neeruvaevused, -kivid, alatalitlus). Sobiv kasutada ka nakkushaiguste, kollatõve ja palaviku korral.

Jadeiit kuulub maagiliseimate kivide hulka, mõjutades nii elusat kui elutut loodust. Sobib väga hästi mõtluskiviks, tuues endaga kaasa hingelise rõõmu ja rahulolu, tasakaa­lustades ja värskendades mõttetegevust ning tundeilma. Ta parandab meeleolu ja väljendusvõimet, andes kasutajale tagasi tema isikupära ja võime armastada.

Jadeiit kannab endas väga tihendatud energiat, jäädes sealjuures püsivaks ja tasakaalustatuks. Sobib maaharijatele, soodustades taimede kasvu. Läänes arvatakse, et jadeiit suurendab sissetulekuid ja kindlustab majanduslikku edu; Idamaades aga leitakse, et kivi piken­davat inimese eluiga ja andvat talle tarkust juurde.

Väga sobiv Vähile,Neitsile, Sõnnile, Kaljukitsele.

Migreenide ja peavalude korral asetada lauba-tshakrale.

Jadeiidi koosseisus on Mendelejevi tabeli enam kui 60 keemilist elementi sellistes proportsioonides, mis võimaldab positiivselt mõjutada paljusid inimese organeid.

Jadeiidist valmistatakse kerisekive, sest jadeiidi soojusjuhtivuse ja sooja salvestavate omaduste täiuslik suhe võimaldab nautida pikaaegset, mõnusat ja “kerget” leili.

Akvaariumide omanikele meeldib jadeiit väga: akvaarium on kaunistatud, kivi tervendab vett läbi desinfitseerimise ja kahjulike bakterite tapmise.

OLIVIIN EHK PERIDOOT

Põhiomadused: küllus, rõõm, armastus, vaimsus, kaitse, raha, tervendus, meditatsioon, eluenergia, noorus, manifesteerimine

 

Peridooti kutsutakse küllusekiviks, kuna see toob  ellu jõukust, õnne, rõõmu ja armastust. Julgustab  väljendama oma armastust ja rõõmu ning aitab näha ilu enda ümber. Peridoot vabastab sind rõhuvatest tunnetest, toob mõtteselgust ja kaitseb negatiivsete energiate eest.

Energeetilised omadused

Peridoot on väga võimsa, sooja energiaga kivi, tuues igasse päeva päikesevalgust, õnne ja ilu. Tervendab nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Isegi väike tükike kivist tõstab meeleolu ja enesehinnangut, suurendab meeleselgust ja kindlustunnet. On heade emotsioonide tasakaalustaja ja rahutunde looja. Aitab lahti lasta süütunnetest ja minevikuvaludest.

Armastusekivina ühendab sind oma südamega. Avab südamekeskuse, et kuuleksid oma südamehäält ja julgeksid teha otsuseid läbi südame. Õpetab õrnalt armastama iseennast, armastust jagama ja ka vastu võtma.

Sobib hästi ka neile inimestele, kes tunnevad end “läbipõlenuna”, sest kivi värskendav roheline jõud taastab keha ja kiirendab eluenergia liikumist. Peridoot aitab kergemini üle saada elumuutustest, kohaneda uute olukordadega ja avaneda soovitud tulevikusihtidele.

On üks parimaid kristalle manifesteerimiseks ja soovidele jõu andmiseks. Suurendab elus küllust, heaolu, armastust ja rõõmu. Paneb rahaenergia voolama.

Noorusekivina toetab rakkude kiiremat uuenemist ja lahustab hirme, mis on seotud vananemisega. Hoiab meeleolu optimistlikuna ja rõõmsana.

Meditatsioonis aitab sul ühenduda Kõiksusega, hõlbustades valgusenergia jõudmist sinuni. Suurendab teadlikkust oma täiuslikust kehast ja kehastumisest Maal, et oskaksid märgata enese ümber kogu elava looduse ilu. Aktiveerib juba sündimisel kaasa saadud andeid ja oskusi ning tugevdab erinevaid tajusid nagu selgelttundmine, -nägemine, -kuulmine ja -tajumine.

Kaitsekivina toetab ja kaitseb ebavajalike energiate eest. Eriti sobiv on spirituaalse töö tegijatele, kes vahendavad tervendavaid valgusenenergiaid.

Oliviini nimetatakse ka peridoot ja krüsoliit.

Füüsilised vaevused: parandab nägemist, noorendab nahka, ergutab naharakkude uuenemist ja nahavigastustest taastumist, immuunsust tugevdav, stimuleerib seedimist, maohaavad ja kaksteistsõrmiksoolepõletik, sapipõis, põrn, süda, kopud ja astma, vererõhk, lülisambaprobleemid, külmetushaigused.

Energiakeskused: südamekeskus, päikesepõimik

Näärmed: harknääre ehk tüümus, kõhunääre ehk pankreas

Sodiaagimärk: Skorpion, Lõvi, Neitsi, Kaljukits

Planeet: Merkuur, Veenus

Element: –

Värv: oliivroheline

Hea teada! Kui sul pole sama sodiaagimärk, siis vali sobiv kivi tema omaduste või meeldimise järgi. Siin ei ole vastunäidustusi, sest kristallienergiad resoneeruvad iga inimesega personaalselt, aidates tasakaalustuda just sellel, mida inimene parasjagu vajab.

Mineraal

Oliviini nimetatakse ka peridoot ja krüsoliit. Ta on klaasja läikega magneesium- ja raudsilikaadi segu. Peamiselt oliivroheline, kuid leidub ka kollase, punakaspruuni ja tumerohelise värvusega mineraale. Oliviini erkroheline värvus tuleneb raua sisaldusest.

Levinumad leiukohad: Egiptus, Mehhiko, Austraalia, Brasiilia, Hiina, Keenia, Norra, Pakistan, Saudi-Araabia, Lõuna-Aafrika, Sri Lanka.

 

Huvitavat

Oliviini on nimetatud “küllust kinkivaks kiviks” ja kasutati juba iidsetel aegadel. Teadaolevalt on teda kaevandatud juba üle 5500 aasta tagasi ehk 3500 aastal eKr Punases meres asuvalt St. Johni vulkaanisaarelt. Samast ajaperioodist pärinevad esimesed oliviinist ehted Vanas-Egiptuses. Vanad egiptlased kasutasid oliviini ka tervendusel ja tegid oliviini veevanne naha noorendamiseks.

Kreeklased kutsusid oliviini krüsoliidiks, mis kreeka keeles tähendab “päikesekivi” (crysos+lithos), kuna kivile omistati päikese tervendavad omadused.

Euroopasse tuli kivi koos ristisõdijatega ja teda kasutati kirikute kaunistamisel. Keskajal oli oliviin päikese sümboliks, mis kaitses kurjade vaimude eest, suurendas tarkust ja tugevdas sõprussuhteid. Keskajal söödi peridoodi jahvatatud pulbrit ka silmanägemise parandamiseks.

Viide: http://www.oleteadlik.ee/poolvaariskivide-moju/

Labradoriit

Labradoriit

 

Kui kuukivi peetakse sümboolselt Kuu valgeks pooleks, siis labradoriit öeldakse olevat Kuu müstiline ja salapärane tume pool, mis on alatasa varjus – nagu on varjus ka paljud Naise saladused. Labradoriiti peetakse ka nõidade kiviks ja mitte ilmaasjata, sest väeka kristalli maagilised omadused aitavad avastada varjatud andeid, tuua esile selgeltnägijavõimeid ning täita soove ja unistusi.

Märksõnad: müstilisus, silmaga nähtamatu, selgeltnägemine, intuitsioon, vaimsus, vägi, võimed, psüühilised anded, hirmudest vabanemine, muutuste toetaja, eneseusk, tahtejõud, kaitse, intuitsioon, müstiline naiselikkus.

VAIMNE MÕJU

Labradoriit on müstiline nii välimuselt kui sisemiselt. Välimuselt on temas näha tumedamaid sinakaid ja rohekaid toone, millel helklevad kuldsed ja hõbedased võluväljad. Seesmiselt aga on ta kivi, mis aitab näha silmaga nähtamatut ning luua ühendusi elu müstilisema poolega. Ta laiendab vaimse nägemise võimet ja teadlikkust, avades Sinu nii-öelda kolmanda silma. Ta on ka kaitsekivi, mis hoiab Sind kindluse ja püsivuse seisundis.

Labradoriit võib aidata Sul teravdada intuitsiooni, tõsta tajumisvõimekust ning näha minevikku või tulevikku. Soodustab süvenemist enda põnevatesse hingesoppidesse peidetud müsteeriumitesse ning aitab iseenda varjatud külgi paremini mõista. Suurendab tahtejõudu edasi areneda, parandab tähelepanu ja keskendumisvõimet ning aitab pikemat aega väsimata töötada. Üleväsimuse korral aitab ta energia jälle tasakaalu viia.

Labradoriit ravitseb silmade ja aju häireid, leevendab stressi ja reguleerib ainevahetust. Ravitseb külmetust, podagrat ja reumat. Tasakaalustab hormoone ja leevendab menstruatsioonipinget ning alandab vererõhku.

https://wildwoman.ee/kristallid/labradoriit

 

2019-12-17T17:07:30+00:00