Rooibos tee on kofeiinivaba, mis sisaldab palju kasulikke antioksüdante.

//Rooibos tee on kofeiinivaba, mis sisaldab palju kasulikke antioksüdante.

Rooibos tee on Lõuna-Aafrikast pärinev traditsiooniline taimne tee, mis sisaldab palju kasulikke antioksüdante.

Rooibos tee on Lõuna-Aafrikas olnud juba sajandeid populaarne taimne tee. See on meeldiv alternatiiv rohelisele ja mustalele teele, millel on kibe maitse. 

Rooibos tee sisaldab paljusid mineraale – vaske, rauda, kaaliumi, kaltsiumit, floriidi, tsinki, mangaani, magneesiumit ja alfa-hüdroksühapet (mõjub suurepäraselt nahale)

Mis on Rooibos tee?

Rooibos tee, mida nimetatakse ka punaseks teeks või punaseks bushiks, on taimne tee, mis pärineb Aspalathus lineararis taimest, Lõuna-Aafrikas Cederbergi mägise maakonna põõsas.

Orgaaniliste rooibos tee valmistamise meetodid on endiselt suhteliselt sarnased enam kui sada aastat tagasi kasutatud protsessidega. Tee valmistamiseks kasutatakse ainult Aspalathus linearis taime noori nõeljaid lehti. Pärast koristust korjatakse varred ja lehed kokku ning seejärel need muljutakse ja jäetakse käärima ja oksüdeeruma.

Oksüdeerumis- ja fermentatsiooniprotsessid annavad rooibosile selge punakaspruuni värvi, seega nimetus “punane tee”.

Rohelised rooibosid on tavaliselt kallimad kui traditsioonilised punased, kuna need sisaldavad suures koguses antioksüdante . Rooibos tee sisaldab ka teisi väärtuslikke toitaineid, mis aitavad kaasa tervise paranemisele.

 Rooibos tee kasulikud omadused tervisele

Traditsiooniliselt kasutatakse erinevate haiguste ravimiseks. Rooibos tee tervendavatest omadustest on viimastel aastatel läbi viidud palju arvukaid uuringuid. Tulemused näitavad, et selle kõrge antioksüdantide sisaldus koos teatud mineraalidega on väga kasulik inimese tervisele.

Kaitseb rakke vabade radikaalide eest – Rooibos sisaldab aspalatiini ja kvertsetiini, mis on võimas antioksüdant, mis aitab kaitsta rakke vabade radikaalide tekitatud kahjustuste eest.
Vähendab vähivastase riski. Uuringud on näidanud, et rooibos teedel, eriti kvertsetiinil ja luteoliinil leiduvad antioksüdandid võivad vähendada vähiriski vähenemist vähirakkude hävitamise ja tuumori kasvu pärssimisega.
Parandab südame tervist . Uuringute kohaselt võib  rooibos tee aidata parandada südame tervist, pärssides angiotensiini konverteeriva ensüümi. See ensüüm põhjustab veresoonte teket, kaudselt suurendades vererõhu taset.

Rooibos tee võib samuti mõjutada halva kolesterooli taseme langetamist  kehas, mis võib veelgi vähendada teie võimalusi südamehaiguste tekkeks.

Reguleerib vere glükoosisisaldust . Rooibos teedel leitud aspalatiinil on diabeedivastane toime, mis võib aidata vähendada veresuhkru taset ja vähendada 2. tüüpi diabeedi riski.
Stimuleerib tervet nahka ja juukseid – Kuna rooibosis on palju antioksüdante, aitab see kaitsta nahka ja juukseid vabade radikaalide negatiivsete mõjude eest. Samuti sisaldab see alfa-hüdroksühappe, mis aitab leevendada nahakahjustusi.
Säilitab terve ajufunktsioon. Uuringud näitavad, et rooibos tee regulaarne manustamine võib aidata aju kaitsta lipiidide peroksiidide eest, sellega peatades vananemist ja vältida ajuhäirete sümptomeid nagu Alzheimeri tõbi.

Lisaks eelpool mainitud tervisekasulikkusele usutakse, et rooibos tee aitab parandada söögiisu, tõstab unekvaliteeti ning ravib erinevaid allergiaid ja aitab leevendada peavalusid.

Viide: https://articles.mercola.com/teas/rooibos-tea.aspx

2019-10-15T15:27:22+00:00